top of page

САЙТ
АНАТОЛІЯ МИХАЙЛОВИЧА
БЕЛЬМЕГИ
ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
ІСПАСЬКОГО ОПОРНОГО ЛІЦЕЮ
ім. МИКОЛИ МАРФІЄВИЧА



РОЗРОБКИ УРОКІВ
Урок, як основна форма організації трудового навчання, шляхи підвищення ефективності у світі Державної національної програми
Основні організаційні форми та методи трудової підготовки. Місце і роль державної програми “Освіта” (Україна ХХІ ст.). Характеристики основних вимог до уроку: організаційна, методична та психолого-педагогічна. Типи уроків, їх характеристика та структурні компоненти. Загальнодидактичні вимоги до уроку. Його мета, завдання та зміст.
Кожний урок реалізує триєдине завдання: навчити, розвинути, виховати. За цим критерієм загальні вимоги до уроку конкретизуються дидактичним, розвиваючими і виховними вимогами.
Урок – це “відрізок” навчального процесу, який є викінченим у смисловому, часовому й організаційному відношенні. Незважаючи на таку тривалість, уроки мають ті структурні компоненти, які характеризують процес навчання в цілому, зокрема: цільовий, стимуляційно-мотиваційний, змістовний, операційно-діяльнісний, контрольно-регульований та оцінно-результативний. Тому від ефективності уроків залежить ефективність навчального процесу.
Типи уроку
комбіновані (змішані);
уроки засвоєння навичок і умінь;
урок засвоєння нових знань;
уроки застосування знань, навичок і умінь;
уроки узагальнення і систематизація знань;
уроки перевірки, оцінки і корекції знань, навичок і умінь.
Вищеназвані типи уроків входять до системи, створеної на основі дидактичної (навчальної) мети занять.
РОЗРОБКИ УРОКІВ
bottom of page